Drobečková navigace

Úvodní stránka > Současnost

Současnost

V současné době žije v obci 205 občanů.
Po roce 2000 se do obce přistěhovalo několik mladých rodin, které v obci zakoupili rodinné domky, v současné době jsou rozestaveny dva  nové rodinné domy.

V obci je zaveden plyn a telefon, na konci roku 2006 byla ukončena výstavba  veřejného
vodovodu.

V obci je ČOV, na kterou je  téměř celá obec napojena kanalizačním řadem. V současné  době provádí  firma  rekonstrukci a modernizaci ČOV.

Obec má prodejnu potravin a hospodu, ke které je připojen sál pro potřebu obce i občanů (schůze OZ, SDH, Myslivců či oslavy občanů).

V obci jsou činné dva spolky a to:

Sbor dobrovolných hasičů, který byl založen v roce 1937 a v současné době má 43 členů. Mimo soutěžní činnosti se sbor zaměřuje především na kulturně-společenskou činnost, kdy v průběhu roku pořádá mnoho akcí, jako Hasičský ples, Vodění medvěda, Posezení u táboráku, Dětský den, Štěpánský svařák,  Mikuláš a hlavně Kácení máje, akci na kterou pravidelně chodí přes 500  návštěvníků.

Myslivecký spolek Kunkov se sídlem v Šišmě má pronajatou honitbu v pěti katastrálních územích v obcích Šišma, Bezuchov, Oprostovice, Kladníky a Simře o výměře 1350 ha. Mimo svou hlavní náplň, kterou je bezesporu činnost na ochranu zvířat a přírody ve své honitbě, pořádá rovněž pro přátele myslivosti hony a Myslivecký ples.

V obci pracuje zastupitelstvo, řádně zvolené ve volbách na podzim roku 2014 ve složení:

Kozák Vladimír - starosta
Vybíralová Zlata - místostarosta
Florian Tomáš - člen zastupitelstva
Skopal Roman - člen zastupitelstva
Zlámal Radomír- člen zastupitelstva
Slaměník Pavel - člen zastupitelstva
Sehnálek Radek - člen zastupitestva

 

 

Mikroregion Záhoří-Helfštýn


http://www.mr-zahori.cz/

Obec Šišma obdržela v roce 2015 od Olomouckého kraje neinvestiční dotaci na pořízení osobních ochranných pomůcek JSDH. Za tuto finanční pomoc děkujeme. 

 

Obec Šišma dostala od Olomouckého kraje dotaci na zabezpečení akceschopnosti JSDH ve výši 10.000 Kč. Za tyto prostředky obec pořídila spojovací a komunikační techniku a hadice. Za tuto finanční pomoc Olomouckému kraji děkujeme.

Obec Šišma dostala v rámci Programu obnovy venkova Olomouckého kraje příspěvek na rekonstrukci veřejného osvětlení v naší obci ve výši 200.000 Kč. Celkové náklady na tuto akci jsou 405.031 Kč.

Poděkování

stav.cz/?/Hlavni-strana

 

Naše obec získala od Olomouckého kraje investiční dotaci ve výši 800.000 Kč na dokončení rekonstrukce čistírny odpadních vod. Celkové náklady na rekonstrukci jsou 5,2 mil. Kč, z toho dotace 3,79 mil. Kč.

Za tuto finanční pomoc Olomouckému kraji děkujeme.

13. 11. Tibor

Zítra: Sáva

Zastupitelstvo obce oznamuje občanům, že v měsících červen, červenec a srpen budou popelnice vyváženy vždy po čtrnácti dnech. 

První mimořádný svoz se uskuteční v pondělí 11. 6. 

 

Informace pro zájemce o kotlíkové dotace:

Firma Sivera electronic s.r.o.
zřídila na adrese Svépomoc III  č. 2204/1, Přerov ENERGETICKÉ ZÁKAZNICKÉ KONTAKTNÏ MÍSTO. Zájemci se zde mohou poradit komplexně ohledně energetické problematiky.

 

Odkazy

http://www.marek-stav.cz/?/Hlavni-strana


sisma.xf.cz


portal.gov.cz


www.mestaobce.cz


www.moravskyregion.cz

Návštěvnost stránek

131633
sisma_footer.png